SADOBABA FORUMLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım]

YazarMesaj
Max Payne_61
görevli
görevli
Max Payne_61

Doğum tarihi : 02/06/91
Toplam Puanı : 15902
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] 7e88769fc29bba698776939fec849a75

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Empty
MesajKonu: 2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım]   2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] I_icon_minitimeÇarş. Nis. 14, 2010 9:21 pm

Evet arkadaşlar Pardusu denemyen kalmasın diye biraz yardımcı olalım dedik...
bu sayfada yapmamız gereken pardus da kulanacağımız dil seçimini seçmek bunun için “”f2”” tuşuna basıyoruz ve oradan Türkçeyi seçiyoruz

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 139KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus2sh5

Bu ekranda ise bize lisans onayını soruyor onaylıyoruz kabul edip ilerliyoruz ..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus3nv4

Bu sayfada cd mizin doğruluğunu kontrol ediyoruz ileride bir sorunla karşılaşmamak için cd doğruluğunu yapmanızı tavsiye ederim nitekim gerek indirme aşamasında veya yazım aşamasında sorunlar olmuş olabilir kontrol edip ilerliyoruz..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 48KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus4oz5

bu sayfada ise klavyemizi seçiyoruz ve ileri diyoruz

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 69KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus5fj8

bu sayfada ise tarih saat ayarlarımızı kontrol edip ileri diyoruz

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 57KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus6py9

bu sayfada sistem kullanıcı için isim gerçek isim ve parola tanımlıyoruz parolanız kolay hatırlayacağınız bir parla olması iyi olur ve kullanıcı ekle tuşuyla kullanıcımızı ekiyoruz eğer her açılışta şifrenizi yazmak istemiyorsanız otamatik giriş kullanıcısına adınızı yazabilirsiniz..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 57KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus7yp0

bu sayfada da sistemde yetkili kullanıcı olarak işlem yapacağımız yetkili kullanıcı parolasını oluşturuyoruz..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 86KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus8qo9

ileri diyoruz ve diskimizi nasıl bölümlendireceğimizi seçiyoruz burada eğer pardusu diskinizin bir kısmına kuracaksanız “hayır diskimi kendim bölümlendireceğim” seçeneğinizi seçmelisiniz
bu kısım çok önemli dikkat etmeliyiz..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 71KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus9zk0

daha dikkatli olmamız gerekn kısıma geliyoruz burada hdd (harddisk) imizi bölümlendireceğiz
burada dikkat etmemiz gerekn hususlar var öncelikle sistemde daha önce kullanımda olan bölümler varsa bunları kurcalamıyoruz. Daha sonra linux dağıtımlarında swap olarak bilinen bölümü ayırmanızı tavsiye ederim nedir swap? swap : kısa ve net bir tabirle sisteminize sabit diskinizden ram desteği sağlar yani burada sisteminizdeki ram mb tının iki katı kadar bir alan ayırabilirsiniz mesela reminiz 1024 ise diskinizden 2048 mb lık bir swap alanı ayırabilirsiniz
ayıracağınız tek swap alanını sisteme daha sonra kuracağınız diğer linux dağıtımlarında da kullanabilirsiniz
önemli bir not: pardus hakkında çok fazla bilginiz yoksa bu bölümde sadece pardus sistem dosyaları ve swap alanı veya sadece pardus sistem dosyalarına yer ayırıp yolunuza sorunsuz devam edebilirsiniz
ben bu resimleri sanal sistemden kurduğum için sizde hardiskiniz bu şekilde çıkmayacak kendi diskinizin bölümlerini göreceksiniz. Burada pardusu kuracağınız bölümü seçip pardus sistem dosyaları (zorunlu) seçeneğini seçmelisiniz. Uygula deyip ileri tuşluyoruz..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 59KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus10cf5

bu kısımda ise ön yükleyiciyi kurmalıyız bu sayfadada açılış diskinin başına kur seçeneğini işaretliyoruz..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 67KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus11zh0

bu sayfada ise son kontrolleri yapıp
Begin install diyoruz ve kuruluma geçiyoruz..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 64KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus12nv3

Artık özgürlüğe iyice yaklaştınız sisteminize göre ortalama 25 30 dakika içinde herşey hazır bu rasimden de anlaşılacağı üzere artık kuruluma başladı ..

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 63KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus13nq7

bu sayfada da pardus sisteminize kurduğu proğramları yapılandırıyor sabredin az kaldı.. 2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wink

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 51KB.
2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım] Pardus14am4

ve işte bitti ileri deyip sistemi yeniden başlatıyoruz ve özgürlüğün tadını çıkarıyoruz..

***Elimden Bu Kadarı Geldi İnşallah Yaparsınız.Sorun Olursa Söyleyin Arkadaşlar Yapabildiğim Kadarıyla Yardım Ederim..
https://hhfggfgfg.yetkin-forum.com

2008 Pardus Kurumu [Resimli Anlatım]
1 sayfadaki 1 sayfası